Klient wybiera produkty, płaci, a później okazuje się… że nie są one dostępne. Handlowiec dzwoni do klienta, wyjaśnia sytuację, przeprasza i stara się go przekonać, aby poczekał na swoje zamówienie lub dokonał innego wyboru. Jak często taka sytuacja powtarza się w Twojej firmie? 

Istnieje możliwość całkowitego wyeliminowania tego typu wydarzeń i zdecydowanego usprawnienia działań działu handlowego. Rozwiązaniem jest integracja systemu sprzedażowego z hurtowniami. Niezależnie od tego czy Twoi klienci realizują zakupy przez przeznaczoną do tego platformę, czy bezpośrednio podczas wizyty handlowca, dzięki integracji z hurtowniami/dystrybutorami zapewnisz im dostęp do aktualnej i bogatej oferty oraz wpłyniesz na zwiększenie wolumenu sprzedaży.

Integracja z dystrybutorami zapewnia lepszą obsługę klienta

Okazuje się, że integracja z dystrybutorami/hurtowniami nie jest już tylko wygodnym rozwiązaniem wspierającym sprzedaż, a stanowi silną przewagę rynkową, o ile nie konieczność w dobie dynamicznie rozwijającej się konkurencji. 

W sprzedaży B2B błędy przy zamówieniach są odrobinę lepiej tolerowane od błędów w sprzedaży B2C — klienci końcowi zazwyczaj mają łatwy dostęp do oferty wielu innych sklepów, podczas gdy firmy handlowe nieraz mogą korzystać tylko z kilku hurtowni dysponujących danym produktem. Niemniej każdy klient docenia doskonałą obsługę oraz ma tylko pewien poziom cierpliwości. 

Odpowiednia jakość obsługi klienta jest kluczem do retencji kupujących oraz podniesienia poziomu sprzedaży. Według czasopisma Ekonomia i Zarządzanie nawet 68% klientów odchodzi ze względu na złą jakość obsługi klienta

Podstawą customer care jest troska o zadowolenie kupującego. W aspekcie zamawiania towarów w duchu doskonałej obsługi klienta świetnie sprawdza się oprogramowanie do zarządzania sprzedażą z modułem do integracji z hurtowniami.

Korzyści z integracji systemu sprzedażowego z dystrybutorami

Integracja z dystrybutorami pozwala na lepszą kontrolę wielu aspektów zakupów Twoich klientów. Integracji i automatyzacji mogą podlegać kwestie, które dotychczas musiały być zmieniane ręcznie, osobno monitorowane lub które wymagały odrębnego oprogramowania. Należą do nich m.in.: aktualizacja cen produktów, stany magazynowe, poziom sprzedaży towarów czy monitorowanie liczby i wolumenu zamówień przez konkretnych klientów. 

System sprzedażowy zintegrowany z hurtowniami daje dostęp do wielu informacji, które są przetwarzane automatycznie lub są doskonałą podstawą do głębszych analiz pozwalających kierować bardziej trafną ofertę w stosunku do zapotrzebowania Twoich klientów. Nie są to jednak wszystkie korzyści z integracji systemu sprzedażowego z hurtowniami.

Lepsze zarządzanie stanami magazynowymi

Integracja z dystrybutorami zapewnia dostęp do zawsze aktualnych stanów magazynowych, a nawet możliwość automatycznego domawiania produktów, gdy ich poziom zaczyna spadać. W przypadku niedostępności pewnych towarów możesz je ukryć lub usunąć z listy produktów dostępnych do sprzedaży.

Więcej zrealizowanych zamówień

Aktualne stany magazynowe to możliwość realizowania zakupów przez klientów zawsze, gdy tego potrzebują, a nie tylko wtedy, gdy towar dostępny jest w magazynie. Twoja sprzedaż nie musi podlegać żadnym przestojom!

Dostęp do danych i pogłębione analizy

Dzięki integracji z hurtowniami sprzedawcy są odpowiednio poinformowani o tym, jakie produkty są najchętniej kupowane i przez jakich klientów. W ten sposób mają możliwość oferowania stałym klientom określone produkty w odpowiednim czasie, odpowiadając na ich zapotrzebowanie szybciej i trafniej niż zrobiłaby to konkurencja. 

Budowanie zaufania i lojalności klientów

Dobrze obsłużony klient, to zadowolony klient. Kupujący mający pewność, że zawsze otrzymają odpowiednią ilości towaru w odpowiednim czasie (i bez zbędnych pomyłek!) będą silniej przywiązywać się do Twojej firmy. 

Program do integracji z dystrybutorami zadba o aktualne stany magazynowe

4mPOWER to system sprzedażowy posiadający moduł do integracji. To oprogramowanie łączące zalety i najważniejsze funkcje systemów SFA, CRM oraz ERP, które ułatwia zarówno handlowcom stacjonarnym, jak i terenowym przedstawicielom handlowym, łatwiej osiągać cele sprzedażowe i realizowanie codziennych zadań.

Moduł do integracji z dystrybutorami zapewnia stały dostęp do informacji o stanach magazynowych. Dlatego bez względu na to, jak Twoi klienci dokonują zakupów — w sklepie internetowym, przez aplikację, w trakcie rozmowy telefonicznej z handlowcem — klient lub sprzedawca zamawiający towar mają pewność, że jest on dostępny, a jego cena jest aktualna. 4mPOWER jest odpowiedzią na pytanie jak kontrolować stany magazynowe w efektywny sposób — system może po prostu kontrolować je dzięki automatyzacjom, bez potrzeby ingerencji handlowca. 

System sprzedażowy 4mPOWER zapewnia integrację z hurtowniami za pomocą API. Dzięki temu możliwe jest łatwe połączenie z niemalże każdą hurtownią. Poszukujesz systemu sprzedażowego, który z łatwością zostanie zintegrowany z hurtowniami? Skontaktuj się z nami i zapytaj o rozwiązanie 4mPOWER.

Podziel się publikacją z innymi!