Z soboty na niedzielę 18-19 listopada w szczecińskiej siedzibie home.pl odbył się Hackathon Ultra Innovation 2017. Dość szybko zapaliliśmy się do tego, aby wziąć w nim udział. Lubimy atmosferę, która panuje na tego typu wydarzeniach. Mnóstwo młodych ludzi, energia i wymiana praktycznej wiedzy to tylko kilka z wielu zalet. Do całości podeszliśmy na luzie, traktowaliśmy event jako dobrą okazje do tego, aby sprawdzić nasze zdolności do pracy zespołowej, oraz spędzić wspólnie trochę czasu, dobrze się przy tym bawiąc.

Nagraliśmy nawet krótki klip, aby pokazać innym zespołom jak trenujemy do wydarzenia:

Temat Hackathonu brzmiał “Wymyśl koło na nowo”. Z jednej strony szeroko, a z drugiej dość trudno. Bo trzeba było znaleźć coś, co już istnieje, jest robione od dawna i zrobić to po prostu dużo lepiej. Stworzyć zupełnie świeże podejście do tematu, czynności. Różne zespoły poradziły sobie z tym problemem na wszelakie sposoby. Żaden pomysł się nie powtórzył, Niemal każdy był z zupełnie innej branży, czy kategorii. Ktoś wymyślił jak od nowa stworzyć reklamy w Internecie, inny zespół na nowo spojrzał na temat stary jak pismo. Zaproponowali nową usługę związaną z rynkiem ogłoszeń. My postanowiliśmy świeżym okiem spojrzeć na branżę dostaw w gastronomii.

Zobacz krótką relację, którą przygotowaliśmy w przerwach od pisania kodu podczas eventu:

Mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ mogliśmy w pełni wykorzystać umiejętności naszego zespołu. Każdy z nas miał nieco inną specjalizację, dzięki czemu świetnie się uzupełnialiśmy i płynnie pracowaliśmy razem nad stworzeniem wieloplatformowego produktu. Nasze rozwiązanie składało się z aplikacji mobilnej, serwisu webowego oraz jednostki serwerowej, która synchronizowała ze sobą wszystkie dane. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkich członków zespołu, którzy doprowadzili “Softline Team” na zaszczytne miejsce na podium:
Bartosz Towalski – część portalowa
Przemysław Ignatowski – cześć portalowa
Tomasz Przybysz – serwer (web services)
Adam Kuźmiński – aplikacja mobilna
Marcin Puś – prezentacja, oprawa marketingowa i mockupy

Zachęcamy też do obejrzenia krótkiej relacji przygotowanej przez home.pl z całego wydarzenia:

Podziel się publikacją z innymi!